Srpen 2011

RODIČE

14. srpna 2011 v 15:08 O Sebastianovi

Matka: GIZI ANREBRI

narozena: 06.2004
otec: Ellute v.d.Mohnwiesse
matka: Emilka Anrebri
RTG: 1/1, DNA
zkouška: ZVV1, FPr1
výstavní ocenění: V5
bonitační kód: 5CV1/P - 2tř.chov.doživotněOtec: XANTO VOM WEINBERGBLICK

narozen: 12.1.2006
otec: Vito vom Waldwinkel
matka: Inka vom Weinbergblick
RTG: HD a-normal, ED a-normal
zkouška:SCHH 3
Další úspěchy: 2x LGA, 1x BSP,1x Bundes FCI, 1x Lg-FCIQuali, 1xLanderwettkampf


LVT MLÉKOJEDY

13. srpna 2011 v 21:39 Výcvikové akce a semináře
V druhém srpnovém týdnu jsme se opět zúčastnili i s Lukym a Aronkem letního výcvikového tábora, tentokrát v Mlékojedech.

Tábor se pořádal pod záští kynologické organizace z Poděbrad, mezi kterými je pár našich přátel. Bohužel jsem se zúčastnili jen posledních čtyřech dnů, protože Sebík si narazil záprstní kůstku na přední tlapce, dostal klidový režim a za pár dní se mu to zlepšilo a tak jsme vyrazili za dobrodružstvím. Mlékojedy se nachází v krásném Mělnickém kraji. Místní cvičiště leží přímo u břehu řeky Labe- skvělé na plavení pejsků. Počasí bylo lepší než na předešlém táboře, pršelo nám jen jednou a to v den odjezdu, takže paráda! Potkali jsem tu pár známých lidí z Poděbrad, ale nejen je, bylo tu i spousty nových tváří- super lidiček, se kterými doufám, se brzy uvidíme! Zázemí cvičáku zde bylo skvělé, prostorná klubovna s kuchyňkou, sprchy a záchody, a pak ještě jedna budova, taková chatička. Plac byl také prostorný. Na tomto táboře bylo méně lidí, a proto prostory na stany bohatě stačili.

Figurovalo tu hned několik figurantů, mi jsem si zakousali na skvělého figuranta Vráťu Beneše, kterého dobře známe z poděbradských tréninků. Poslušnost a stopy se samozřejmě také cvičili. Plac byl vybaven všemi překážkami a tak mohli všichni trénovat co se jim zachtělo. Na stopy se muselo jezdit za Mělník na rozsáhlejší louky u vinic. Se Sebíčkem jsem si pěkně - samozřejmě odlehčeně - zacvičili poslušnost. Kvůli bolavé pacce si na obranách jen zaběhal makety. A samozřejmě jsem vyrazili i mezi pole na stopičky. A hlavně jsme chodili hodně plavat jako relaxaci pro pacinku tak i nabrání alespoň trochu fyzičky.

Na táboře vládla pohodová a přátelská atmosféra, která úžasně zpříjemňovala již tak pěkné dny. Mrzí mě, že jsme na táboře nebyly od začátku. Tábor byl celkově v krásném klidném tempu a bez zbytečného spěchu. Na konci týdne proběhla grilovací akce, zvláště musím vyzdvihnout grilované pstruhy- ty neměly chybičky!
Na táboře se nám moc líbilo a budeme rádi, když se budeme moci zúčastnit i příští rok!
Fotky z tábora TADY na těchto stránkách a ZDE na webové galerii rajce.net!!

LVT DOBŘANY

13. srpna 2011 v 21:38 Výcvikové akce a semináře
Druhou polovinu měsíce července jsem s Sebíkem a Yessi strávila na letním výcvikovém táboře v Dobřanech u Plzně.

Pod odborným dohledem zkušených kynologů, manželů Jirky a Renaty Machových se cvičili nejen poslušnosti, ale také stopy a obrany. Plac mají na dobřanském cvičáku velký a prostorný, s dostatkem místa na parkování aut a rozložení stanů. Pěkné zázemí klubovny se sprchami, záchody, ale především s kuchyňkou a s kamny, které se mimochodem docela často roztápěly, jsou nedílnou součástí areálu. V areálu je i dostatek místa na venkovní sezení s prostorem na grilování. Hodně odkládaček zajistilo klidný spánek, ale i pobyt našich psích kamarádů.

V okolí dobřanského cvičáku, ale i v rozsáhlejším okolí bylo spousty luk na stopování. Necelý kilometr za cvičákem teče řeka Radbuza, která poskytovala osvěžení psíkům v parných rádoby letních dnech. Těch bohužel moc nebylo. Tento rok nám počasí nepřálo a převahu dnů pršelo, nebo byly alespoň dešťové přeháňky v průběhu celých dnů. Na to kolik dní pršelo, a dokonce jsem zažila pod stanem i dvě letní bouřky-brrr, stan se mnou vydržel celých čtrnáct dní a nezateklo do něj ani kapička!

Jsem ráda, že jsem na táboře mohla popovídat jak s dobrými kamarády a známými, tak i poznat pár nových a hlavně super lidiček… Prostě, když se sejde super parta pejskařů je o zábavu postaráno. O tom svědčí i fakt, že jsem si ho určitě užili všichni báječně… večery byly opravdu dlouhé a že by se sedělo na sucho o tom se mluvit nedá. První týden ve čtvrtek večer se grilovalo sele. To byla mňamka!

V polovině tábora se na nás přijel podívat můj drahý se svým psem Aronkem. Pár dní tu s námi popili, pocvičili a hlavně pobyli Líbající

Co se výcviku týče bylo pořád co dělat. Figurovali nám dva svazoví figuranti začínající Pavlik Soukop, a náš trenér, hodně uznávaný Jirka Mach. V druhém týdnu jsem si mohli zakousat i na Dalibora Dvořáka. Instruktoři, co se stop a poslušností týče byly Renata a Jirka Machovi a Týna Pilařová. Občas mi přišlo, že někteří chtěli za týden dohnat co nestihly za měsíce. Nás se toto netýkalo, mi jsme si cvičili ve svém pohodlném tempíčku. Ale toť každého věc. V obranách jsem hlavně trénovali to s čím máme největší problém. Většinou jsme kousali na Jirku, ale zkusili jsme i Pavla a Dádu. Co se stop týče využili jsme krásných terénů, zkušení nás zkoukli a poradili co a jak, ale zas tak hrozně jsme na tom ještě nebyli. V poslušnosti to bylo hodně podobné, procvičovali jsme co už umíme a občas přišla nějaká ta rada od zkušenějších. Za rady a pomoc jsem opravdu moc vděčná!
Na konci každého týdne se pořádali zkoušky jak mezinárodního tak i národního zkušebního řádu. Mi jsme se však žádných ještě nezúčastnily, máme času habaděj Usmívající se

Můžu říci, že když jsem přijeli domu já jsem byla totálně hotová, unavená a dva dny jsem prospala, zato na mých čtyřrozích přátelích nebyli ani trošku známky únavy vidět.

Tábor leč byl někdy až trochu více hektický byl strašně fajn a za rok se tam opět ráda podívám a zacvičím v krásném plzeňském kraji po boku dobrých přátel Smějící se


Další foto z tábora TADY na těchto stránkách a ZDE 1, ZDE 2 A ZDE 3 v albumech na webové galerii rajce.net !!

SRPEN 2011

10. srpna 2011 v 11:31 Novinky

10.8.

Přišlo vyhodnocení dysplazie kyčelních a loketních kloubů. Jsem velice šťastná, že je Sebastian zdravý!!
RTG snímek zhotovil MVDr. Otakar Meloun, vyhodnotil MVDr. Milan Snášil, CSc. Výsledek je: DKK 0/0 a DLK 0/0 !!!!!!

Přišlo potvrzení DNA z Německa !!

13.8.

V polovině srpna jsem zavítali na LETNÍ VÝCVIKOVÝ TÁBOR DO MLÉKOJED, kde jsem prožili super pár dní s velice pohodovýma lidičkama nejen z Poděbradské základní kynologické organizace! Fotečky z těchto pár dní jsou k prohlídnutí ZDE15.8.

!!! Internetové stránky proběhly celkovou změnou vzhledu !!!ČERVENEC 2011

10. srpna 2011 v 11:27 Novinky

30.7.

Od 17.7. do konce měsíce, tedy celých 14 dní jsme s Bastim strávili pěkné chvilky na LETNÍM VÝCVIKOVÉM TÁBOŘE V DOBŘANECH u Plzně pořádaný Jirkou a Renatou Machovic. Foto z tohoto tábora jsou ZDE