Květen 2012

PRVNÍ BONITACE

10. května 2012 v 16:47 Bonitace
Chovnost ukončena ze zdravotních důvodů


Dne 8.5.2012 jsme se zůčastnili bonitace německých ovčáků, pořádanou místní pobočkou ČKNO Zdice. Celá akce začínala až od 10hodin, ale mi jsme zamozdřejmě dorazili dříve a ještě pomáhali s přípravou kruhů a ostatních nezbytných věcí pro hladký a snadný průběh akce.
Bonitované jedince posuzoval pan rozhodčí MVDr. Otakar Meloun a figuroval pan Jirka Mach.
Celkem se bonitace účastnilo dvacet adeptů na bonitaci či přebonitaci se svými hafánky. První část bonitace proběhnutí v kruhu, lhostejnost k výstřelu a průchod skupinkou s reakcí na dotek jsme zvládli ve své podstatě výborně. Jen Sebánkovo nadčení z pejsků a celkového vzruchu nám zapříčinilo to, že si musel trošku poštěkat a začmuchat při předvádění v kruhu- ach ta jeho zvědavost. Obranou jsme prošli báječně- jak jinak také že Usmívající se a celkové posouzení proběhlo také v pořádku, naštěstí byl již trochu unavený a tak tolik netahal, zoubky, kulky, měření a vážení proběhlo v naprosté pohodě.
Celkově bonitace dopadla také, myslím velice dobře. všichni jedinci odbonitovali.

A jistě vás zajímá jak jsme dopadli mi?

Náš bonitační kód je 7CV1/P 2. třída chovnosti

Jsme šťastní a s vícledkem jsme spokojeni. Druhou třídu má především kvůli výšce, ale můžeme být rádi, že nám nepřerostl Usmívající se Mi jsme pak ještě profotili odpoledne a z něj vzniklo spousty foteček, tato je jedna z nich:


A video z části bonitace - z obran, můžete shlédnout na tomto odkazu BONITACE ZDICE 2012

KVĚTEN 2012

8. května 2012 v 22:11 Novinky

8.5.2012

Od tohoto data je Sebastian chovným jedincem. Dnes splnil poslední část výběrového chovu, a tou je bonitace. Vyrazili jsme na bonitaci do Zdic, pořádanou místní pobočkou ČKNO. Byla to naše první bonitace a dopadli jsme následovně: 7CV1/P - 2.třída chovnosti
Jsme velice spokojeni s naším výsledkem Usmívající se více v článku viz. odkaz PRVNÍ BONITACE15.5.

Do sekce videogalerie přidáno nové video z BONITACE ZDICE 2012 !!


20.5.

Přidány nové fotky do rubriky SEBÍK 28 MĚSÍCŮ