Srpen 2012

KLUBOVÁ VÝSTAVA VÍTĚZŮ NĚMECKÝCH OVČÁKŮ POLIČKA 2012

13. srpna 2012 v 13:32 Výstavy
Ve dnech 11. a 12.8.2012 proběhla ve městě Polička klubová výstava vítězů německých ovčáků pro rok 2012. Tato výstava je nejprestižnějčí výstavou českého klubu německých ovčáků. Výstava se konala částečně na kynologickém cvičišti ČKS ZKO Plička a částečně na fotbalovém stadiónu SK Masokombinát Polička. Výstava probíhala ve spolupráci s hlavním sponzorem firmou DELIKAN s.r.o., dále za podpory města Poličky a dalšími sponzory byli zajištěny hodnotné ceny a pohárky. V sobotu proběhl v kulturním domě společenský večer.

Delegace rozhodčích byla následující:
třída pracovní psi Ing. Karel Strouhal
třída pracovní feny Ing. Jiří Novotný
třída dospívající psi Jiří Kučera
třída dospívající feny Jiří Kučera
třída mladých psi Albín Majsniar
třída mladých feny Albín Majsniar
třída dorostu psi II. Vítězslav Fiala
třída dorostu feny II. Vítězslav Fiala
třída dorostu psi I. Vítězslav Fiala
třída dorostu feny I. Vítězslav Fiala
třída veteráni Ing. Karel Strouhal

chovatelské stanice Jiří Kučera, Vítězslav Fiala
odchovy po plemenících Ing. K. Strouhal, Ing. J. Novotný
zkouška povahy Luboš Jánský


A delegace figurantů byla:
Jirka Mach, Patrik Heinzke, Josef Kubec a Radomír Kupka, na něj nám vyšla obrana na zkoušce povahy.

K programu akce asi následujíce. V Pátek desátého srpna proběhl na cvičišti v Poličce oficiální trénink obran. A tam to pro náš všechno začalo. Na pátou hodinu odpolední jsem si dali sraz na cvičišti. Zatrénovali obrany. A dali si něco dobrého k jídlu. Pak jsme jeli na ubytování, chvili jsem povídali a šlo se spát. Ubytovaní jsme byli pár vesniček od poličky na chatě jménem Lucky vrch. Moc pěkná chatička s velice vstřícným majitelem Usmívající se


V sobotu ráno jsme na osmou hodinu jeli na cvičák, kde probíhala přejímka psů. Od devíti hodin bylo oficiální zahájení výstavy a pak to všechno začalo zkouškou povahy tříd pracovních psů a fen. Tam naše parta nastoupila v počtu pěti psů. Já jsem šla ze Sebíkem- také jak jinak Usmívající se a obdželi jsme VÝRAZNĚ POUŠTÍ. Myslím si, že naše psi a feny odkousaly skvěle! Pak následovaly odchovy po plemenících. Po nich třída veteránů, kde od nás nastoupil jeden pes. A rovnou proběhla statika i v posouzení v pohybu a vyhlášení veteránů. Po veteránech následovala polední přestávka a po ní od dvou hodin začalo statické posuzování všech tříd. Ve třídě dorostu, kde jsme měli také jednoho psíka, proběhla i zkouška v pohybu a vyhlášení. Celý den se střídaly přeháňky s mírným větrem, občas vysvitlo i sluníčko. Tento den byl zakončen společenským večerem. Mi jsme si sjeli na výbornou večeři Smějící se


A ráno v neděli už svítilo sluníčko a zůstalo svítit až do večera. Některým z nás stačilo dorazit na plac až na poledne. Od rána probíhalo dokončení posuzování tříd mladých a dospívajících. Po polední přestávce začalo finále tříd pracovních psů i fen. Kde jsem byli se Sebastianem a vyběhali si VELMI DOBROU. Tímto chci ještě jednou moc poděkovat naší vodičce! Při vyhlašování finále proběhlo i vyhlášení NEJLEPŠÍHO VÝKONU na obraně psa i feny zvlášť. Ve psech to byl můj Sebíček !! Smějící se a ve fenách Yessinka!! Mám z těch mejch hafíků oobrovskou radost!! Po doposouzení pracovních psů a fen proběhlo ještě hodnocení chovatelských skupin. Měli jsme dvě skupiny, jednu po pěti a druhou čtyřech jedincích. Samozdřejmě vyhlašování bylo doprovázeno focením s pohárky i na stupních výtězů. Mi jsme se pak ještě fotili na cvičáku v různých kombinacích. Na závěr jsme naše úspěchy jeli "oslavit" do místní restaurace herešova krčma, kde jsme se pěkně napapkaly. Chvála šéfkuchaři, výborná kuchyně! Rozloučili jsme se a frčeli každý do svých domovů.

Byl to super víkend se super lidičkama. A hlavně z čeho mám největší radost je můj Sebíček, na jeho výkon jen tak nezapomenu Líbající

Internetové stránky akce jsou ZDE


Foto ZDE NA STRÁNKÁCH a video ZDE

LVT MLÉKOJEDY

7. srpna 2012 v 14:55 Výcvikové akce a semináře
Od soboty dvacátého prvního, kdy jsme složili mimochodem ZKOUŠKU IPO1, jsme přejížděli z TÁBORA V DOBŘANECH do Mlékojed, také na letní výcvikový tábor. Cestou jsme se stavili doma pro čisté oblečení, něco k snědku na první den a razili jsme dále směr Mělník. Na tento tábor jsem jela s mojí drahou polovičkou a jejím trhačem. Kolem sedmé hodiny jsme dorazili na místní cvičák v Mlékojedech. První noc jsme spaly v kluboně, protože se nám nechtělo stavit stan, jinak celý zbytek pobytu jsme prospali ve stanu. Cvičák se nachází za vesnicí v lesích a hned vedle protéká řeka Labe. Počasí nám po celý pobyt tábora přálo, bylo pěkně, slunko svítilo, ale nebyly zas takové tropy. Prostě tak akorát dokonce nás zlákalo se jít i vykoupat a vedle protékající Labe to jen podporovalo. Asi dvakrát nám i sprchlo.
Ve vodě byli jak pejsci, a to v podstatě každý den, tak i já a ostatní účastníci tábora tam zašli se schladit. Dokonce nám byla zapůjčena i pramice a tak jsme se projeli s Lukym ale i se Sebíkem. Projížďka na loďce byla moc príma, dokonce jsem si zkusila i pádlovat a šlo mi to Mrkající


Na cvičáku mají pěknou kuchyňku a klubovnu. Mi jsme však usoudili, že se bude chotit na obědy do restaurace. Z loňského roku jsme měli jednu oblíbenou, bohužel nový kuchař zklamal a tak jsme vyrazili vyzkoušet jiné v blízkém okolí. A výborně vařili v jedné mělnické restauraci. I místí pizzaři umí vskutku výbornou pizzu! Také jsme si udělali výlet do místního krámu k paní větnamce i s pejskama a nakoupili jsme si něco dobrého k papů. K pití byl také dostatek tekutin, hlavně pak točený Bráník Mrkající

A také bych měla napsat něco k vícviku. Na táboře probíhaly hodně obrany. Bylo zde opravdu hodně figurantů, pánové Vráťa Beneš, Petr Polián, Martin Kolíř a Matěj. Nejčastěji se trénovalo a probíhalo kousání ve stylu sportovním. Ale kousalo se také ve služebním stylu různě po okolí- revírování v lese, přepady na cestě a vyhledání takzvaného "obješence" na cestě u lesa. Spicialitou na tomto táboře bylo kousání v hospodě. Do pronajaté hospody se jelo pár kilometrů do vedlejší vesnice. Po doobranaření a zadržení všech "pachatelů" jsme si dali výborné občerstvení v podobě uzeného kuřecího stehýnka.

Co se týká stop, to se nejčastěji jezdilo na rozsáhlé louky za Mělník. Jezdilo se hned ráno. Samozdřejmě mi jsme této možnosti využili a byli jsme asi čtvřikrát na stopách. Na stopy se jinak chodilo individuálně a každý dle svého uvážení a potřeb. Sebík vyzkoušel i cizí stopu a měl ji poměrně pěknou.

A ještě nám chybí poslední discíplína a tou je poslušnost. Poslušnost se také prováděla individuálně a dle potřeb každého jednotlivce. Myslím, že té se celkově dělalo nejméně. Mi jsme samozdřějmě využili placu a také potřeb naší situace a pořádně jsme si zaposlušnili. Spíše pohráli, Sebík po zkouše byl poměrně otrávený a tak jsme se vydali na cestu hraní a blbnutí na place spojenou s prácí a jednotlivými cviky.


Na táboře to bylo mooc super. Pěkně jsme si zacvičili, zaplavali a zarelaxovali jsme si. Celý pobyt byl moc príma a pořádně jsme si ho užili. Děkujem všem za super přátelskou atmosféru a krásně strávenou dovolenou!


Foto z tábora je ke shlédkutí ZDE.

SRPEN 2012

4. srpna 2012 v 12:24 Novinky

20.8.

Za přípravu nového loga mockrát děkuji Martině Trnkové. Pokud potřebujete upravit nějakou fotku nebo vytvořit logo, anebo jakoukoli práci s fotografiemi neváhejte Martinu kontaktovat! Její WEBOVÉ STRÁNKY.

13.8.

Přidán článek z KLUBOVÉ VÝSTAVY VÝTĚZŮ NĚMECKÝCH OVČÁKU V POLIČCE 2012. Sebastian dostal hodnocení VELMI DOBRÝ a na zkoučce povahy VÝRAZNĚ POUŠTÍ. A ještě k tomu jsme získaly OCENĚNÍ NEJLEPŠÍ VÝKON ZE PSŮ při zkoušce povahy. Yessinka získala také známku VELMI DOBROU a na zkoušce povahy také ZÍSKALA OCENĚNÍ NEJLEPŠÍ VÝKON VE FENÁCH. Mám z těch mejch pejsků oobrovskou radost především z té obrany!! Předvedli opravdu super výkony!! Líbající

7.8.

Přidány FOTKY Z LVT V DOBŘANECH . Za foto mockrát děkujeme Martině Trnkové!
Přidán článek z TÁBORA V MLÉKOJEDECH.
Přidány nové FOTKY Z 27 MĚSÍCŮ!

5.8.

Přidána !!! NABÍDKA KE KRYTÍ !!!

4.8.


LVT DOBŘANY

4. srpna 2012 v 12:22 Výcvikové akce a semináře
Od čtrnáctého července jsme na týden vyrazily na letní výcvikový tábor do Dobřan. Který jako každoročně pořádali Ranata a Jirka Machovi. Tábor byl zaměřen především na obranu, ale probíhaly i poslušnosti a stopy pod vedením zkušených a znalých instruktorů, těmi byli Ranata a Jirka Machovi a Týna Pilařová. Figurovali pánové Jirka Mach a Honza Bohm. Spaly jsme ve stanu.

Někteří vyrazili bydlet i do karavanů. Náš stan byl malý a naštěstí letos tolik nepršelo, takže nehrozily ani záplavy našeho malého obydlí. Počasí bylo k výcviku ideální. Ze začátku trochu pod mrakem, občas trochu sprchlo, ale žádné buřiny nebyly. Párkrát nám i zasvítilo slunko a v půlce týdne, kdy se grilovalo prasátko byl krásný den až do večera (tedy spíše do ránaSmějící se).

V areálu cvičiště je prostorná klubovna a kuchyňka. Občas jsem si něco uvařila, ale častěji jsme objednávali jídlo z místní pizzerie. Kde dělaly dobrou pizzu, ale i těstoviny a smažák.


Krásné terény na stopy lákaly skoro ke každodenní práci. V okolí Dobřan jsou krásné vysoké travnaté tereny, ale jezdilo se i do vedlejší vesničky, kde byla tráva zase nižší. Na poslušnost jsme se už tak moc často nedostaly. Však v nich teď musíme nejvíce zabrat. A jelikož je Sebíček blázínek Smějící se a panička mu nic neodepře, obrany ho stráášně moc baví a je skoro neúnavný, tak obranařil každý den. Měla jsem u sebe i Yessinku, se kterou jsem také podstivě trénovala. Naše snažení v dokonalosti výcviku bylo v sobotu zakončeno zkouškou IPO1 a to rovnou s oběma pejskamaUsmívající se. Více viz. v článku ZKOUŠKA IPO1

Bylo to moc príma. Pořádně jsme zacvičili, popovídaly s kamarády, pozanli nové lidičky. Prostě jsme si užili super týden v přátelské atmosféře. S Yessi jsme se rozloučili a nechali ji už u renči.


Děkujem všem za krásné zážitky a zase za rok.. anebo i dříve na cvičákuUsmívající se


Foto z tábora ZDE, za fotky mockrát děkujeme Martině Trnkové!
Video dodáme v co nejbližší době!!