Leden 2014

LEDEN 2014

9. ledna 2014 v 18:39 Novinky

17.1.

aktualizace videogalerie - FOTOPREZENTACE

11.1

Aktualizovaná rubrika VIDEOGALERIE

9.1.

Přidány nové fotky SEBÍK OSLAVIL 4 NAROZENINY !shrnutí roku 2013:

Tento rok jsme začali opatrně. V této době jsme již měli potuchy o problému, který Sebíka trápil a který jsme s veterinářem řešili. Začalo se to chvili vylepšovat a pak zase bylo vše špatně a tak pořád dokola- když se zvýšila zátěž, začalo se vše horšit. Už jsem se nemohla na to vše dívat a jen tak pořád dávat prášky proti bolesti a zase je stahovat když se bolest utlumila. Přišlo na řadu radikálnější řešíní problémů- další RTG, CT vyšetření abych vůbec věděla co se děje a proč to vše je a pořád se vrací. Výsledek byl jasný. Operace se jevila z hlediska Sebíkova věku jako nejrozumější řešení. počátkem měsíce června jsme podstoupili OPERACI PÁTEŘE. Vše dopadlo dobře. Dnes je to už 7 měsíc co je Sebík po operaci a vše je v pořádku. Jednou jedinkrát nezaplakal, nekulhal, nic ho nezabolelo. Jsem moc ráda, že vše se zdařilo, ale pořád náš stav bereme tak, že se nacházíme ve stavu rekonvalescence. Stopy chodíme podstivě, ale ostatní disciplíny a kor obranu moc neprovozujeme. Věnujeme se hodně cvičení propriocepce, posilování a snažíme se hledat jiné, vhodné aktivity.
Složili jsme z výkonu pouze dvě zkoušky. A tou bylo ZZO, kde jsme šli spíš jen tak do počtu a k tomu celou poslušnost proštěkal. Druhá zkouška byla už stopařská speciálka, FPr3, na kterou jsme šli již pilně připraveni a zotaveni s úmysli rozjet tuto část našeho sportovního života... o tom více v plánech na rok 2014.

a zde jsou:

Plány na rok 2014:

1) Pokračovat v posilování, trénování propriocepce, zvyšování fyzičky a dodržování zásad rozcvičení psa před a po výkonu tak jako dosud, ale halvně vše v rámci rekonvalescence.
2) Začneme podstivě trénovat opět sportovní poslušnost, jen ne v té největší zátěži (třeba koncem roku)
3) Začínáme pracovat víc na fyzické kondici: jízda na kole a tahání pneumatiky- už scháníme postroj. A až nám z reklamace přijde eggball tak zařadíme zase i cviky na něm.
4) Našim dalším cílem je věnovat se co nejvíce stopám - i kvůli zádům. Chtěli bychom složit zkoušku FH1 a FH2. Pokud by to vyšlo tak se i přihlásit na VS pro stopaře. Každá další zkouška bude jako bonus :-)
5) Já bych se osobně chtěla zkusit přihlásit do školení kladečů, už jen kvůli Sebíkovi abychom se ve stopách staly opravdu dobřími.
6) Nemáme v plánu obnovovat bonitaci ani se účastnit výstav.
7) Určitě bychom chtěli zkusit nějaký stopařský závod
8) Když se naskytne příležitost tak se zúčastnit i nějakého semináře.