Duben 2014

18.ROČNÍK STOPAŘSKÉHO PŘEBORU NOVÝ MALÍN

28. dubna 2014 v 22:15 Závody
Ve dnech 25.4. - 27.4.2014 proběhl 18.ročník stopařského přeboru, který pořádá ZKO Nový Malín a Policie České republiky. Závod byl rozdělen do třech kategorií. Kategorie A byla složena z jedné stopy a poslušnosti. Kategorie B, které jsme se s Sebíkem zůčastnili obsahovala dvě stopy ve dvou dnech. Jedna stopa byla cizí, 800-1000 kroků, 1hodinu stará, jeden ostrý a dva pravé lomy, oblouk, 3 předměty na stopě. Stopa druhá byla také cizí, 500-600 kroků, 2 hodiny stará, jeden ostrý a jeden pravý lom, 2 předměty praktického charakteru. V kategorii C byla jedna praktická stopa, jedna cizí, 5 hodinová stopa, vyhledávání nábojnic a poslední stopa byla také cizí s vyhledáním nášlapu v určitém prostoru.

V naší kategoriii bylo celkem 19-náct závodních dvojic z celé České republiky. Byli jsme rozděleny na dvě skupiny - B1 a B2. Se Sebíkem jsme byli v skupině B1, která jela první den na stopu hodinovou, která byla na trávě. V neděli jsme byli na ozimu. Oboje terény byly okolo Malína. Jak je krajina krásná je vidět i na fotkách, které jsou přiloženy ve fotogalerii.

Po prvním dnu stopování padlo opravdu hodně stop nad 90 bodů- přímo šest soutežních týmů. Jak bylo vidět konkurence a připravenost byla velká a já měla velice dobrý pocit z naší práce. V ten den mě vůbec nenapadlo možnost umístění se "na badně". Druhý den to začalo být opravdu velice zajímavé a s každým zapsaným bodovým hodnocením se výběr těch nejlepších úžil a úžil... a pak to překvapení. Sebík si vyčuchal na hodinové stopě 90b. bez jednoho předmětu- čímž mě trochu zarmoutil, ale jinak se mi jeho práce velice líbila a moc mě potěšil hlavně co se týkalo čistě vypracovaných lomů a skvělé koncentrace na stopu. Druhý den na dvouhodinové stopě Sebík pro nás vyčuchal 91b. kde měl menší nepřesnost na prvním úseku a ověření prvního lomu. Předměty označil všechny. Celkem nám to hodilo 181b. a celkově 3.MÍSTO !!

Počasí nám přálo po celou dobu závodu, na stopách bylo kolem 19°C. Ani žádný velký vítr nefoukal. Jen v sobotu odpoledne trochu zahřmělo a sprchlo, okorát když probíhala poslušnost kategorie A. V neděli jsme museli i více hledat stín aby hafánci nebyli na sluníčku.


DUBEN 2014

22. dubna 2014 v 20:10 Novinky

28.4.

Ve dnech 25.-27.4. proběhl 18.ročník stopařského přeboru v Novém Malíně, kterého jsme se zůčastnili ze Sebíkem. V startovní kategorii B jsme ve dvou dnech na dvou stopách získaly 90b. a 91b. a celkem jsme se umístily na užasném 3. místě z celkového počtu 19-cti startujících... Sebík mě svými výkony moc potěšil, z naší práce i výsledků mám obrovskou radost!!


Celý článek ze soutěže ZDE

22.4.

O víkendu, v sobotu 19.4. jsme šli zkusit složit zkoušku FH1, bohužel nám to nevyšlo. Získaly jsme 30b. za dva lomy a jeden předmět... pak jsme sešli na křížení stopy ...

Přidány nové fotky do galerie SEBASTIAN a TRENINKY