Září 2014

STOPAŘSKÝ SPECIÁL FH1

20. září 2014 v 18:14 Zkoušky
Dne 20.9. proběhly v ZKO Chrudim zkoušky podle mezinárodního zkušebního řádu. Na zkoušky jsme se přihlásily se Sebíkem, že tedy po půl roce tréninku půjdem opět vyzkoušet stopařskou speciální zkoušku FH1. Na předešlém "pokusu" sešel na křížení.

Zkoušku posuzoval pan rozhodčí Jan Nekvapil. Kladečem byl pan Aleš Lang.
Pro ty co se ve stopařských speciálkách neorientují je zde menší přiblížení obsahu zkoušky: stopa 1200kroků dlouhá, 3hodiny stará, cizí, 4 předměty, 6 pravých lomů, 2x křížení rovného úseku další cizí osobou.

Od rána vypadalo že bude pěkné "stopařské" počasí.. pod marakem, nefoukal vítr, nebylo vedro, proste tak akorát na stopy.. stopy se šli šlapat po osmé hodině. Celkem byly čtyři stopy a jedno vyhledávání předmětů. Po hodině, co byla stopa našlapaná po ní zvesela začali jezdit traktorama a vytahovat větroně. Takže se šla stopa šlapat znovu. Začátek byl 9:50h, takže na stopu za tři hoďky... jelo se zpět na cvičák, tam se dodělaly poslušnosti, speciální cviky a pak se jelo zpět na naší tříhodinovku. Terén byla tráva (asi tak 20-25cm). Od 12h začalo pěkně svítit sluníčko a vytáhlo si zbytečky rosy.

Sebík měl moc pěkné tempo, sledování rovných úseků skvělé, předměty označil všechny, křížení ho v práci nijak neovlivnilo, jen lomy trochu pokazil- z celkem 6 lomů měl jen dva čisté, zbylé oveřil ať v kruhu či jen si čuchl hlavou do stran. Ale ověřování nebylo hektické v klidu a pěkně ověřil a pokračoval v práci. Sebíkova práce byla jinak velice pěkná, přesná, se zájmem, poměrně jednotné tempo po celou dobu, ke konci bych řekla, že na něm byla znát už trošku unava, ale v intenzitě nepolevil. Udělal mi ohromnou radost, jak jeho prací jako takovou tak i pan rozhodčí bodovým ohodnocením - 92body. .. u nás tak nějak platí co je nad 90 se počíta :-)

Příjemný den v milé společnosti a ještě k tomu završený skvělým výkonem!

Děkuji za ochotu a přijetí na zkoušku ZKO Chrudim a panu Noskovi, a kladeči za našlapání obou stop :-)
Také velké díky patří těm kteří nám hodně pomáhali a to pánům se kterými na stopy chodím a pomáháme si - panu A.Langovi a J.Markovi :-) Velké díky pánové !!

ZÁŘÍ 2014

20. září 2014 v 17:56 Novinky

27.9.

Přidány nové FOTKY SEBÍKA

23.9.


Přidány nová videa z tábora v Městci Královém - VIDEOGALERIE

Sepsány články z obou tábroů ZDE Z PRVNÍHO a ZDE Z DRUHÉHO TÁBORA

20.9.

Sebastian složil zkoušku FH1 na 92bodů. Rozhodčí pan Jan Nekvapil, kladeč pan Aleš Lang.
Příjemný den v milé společnosti a ještě k tomu završený skvělým výkonem! Děkuji za ochotu a přijetí na zkoušku ZKO Chrudim a panu Noskovi, a kladeči za našlapání obou stop :-)