Říjen 2014

STOPAŘSKÝ SPECIÁL FH2

13. října 2014 v 19:40 Zkoušky
Dne 12.10.2014 proběhly na našem cvičáku ZKO Poděbrady, zkoušky podle mezinárodního zkušebního řádu - IPO. Se Sebíkem jsme nastoupily na speciální stopařskou zkoušku FH2.

V této zkoušce je jedna cizí stopa, dlouhá 1800kroků, dvakrát křížená další cizí osobou půl hodiny před zvedáním stopy, 7 předmětů na stopě, 7lomů z toho min. dva ostré, jeden oblouk, stáří stopy je 3 hodiny.

Stopy se šlapaly na hořčici, která byla místy hustší, místy řidší (vysoká tak max. 15cm) s trávou, občas prokukovala písčitá hlína. Naše stopa se začala šlapat v 6,40h a tím pádem jsem jí šli sbírat v 9,40h. Počasí bylo příjemné stopařské. Po ránu mlha, stopa byla šlapána i sbírána za rosy, bylo bezvětří. Sebíka trochu potrápil terén a kor v místech kde byla více hlína. Tu holt musíme ještě více dopilovat. Měli jsme tam více menších ověření, menší nepřesnosti na oblouku. Jeden předmět označil křivě, a jeden výrazně pomaleji oproti ostatním. Dva lomy hodně ověřoval, tři měl čisté a zbylé s menším ověřením. Na prvním křížení sešel asi tak na půl stopovačky, pak se zarazil a vrátil se, udělal si menší kroužek a pokračoval po správné stopě. U druhého křížení se jen pozastavil a ověřil si ho čuchnutím. Temto měl po celou stopu stejné, nezrychloval, čuchal celou dobu snízkým nosem a zájmem. Byla to pěkná práce, vím, že tam mezery máme. Aspoň nebudeme zahálet a máme co pilovat. Výsledný součet bodů od pana rozhodčího Jaroslava Tišla je 80b. Tímto i děkuji za korektní posouzení. S prací Sebíka jsem spokojená, náš velký boj - a tím je křížení - jsme pokořily. Teď si musíme připomenout jak se správně chodí lomy a samozřejmě pokračovat v tréninku křížení a tak celkem pilovat a pilovat :-)

Opravdu velký DÍK patří kladeči p.Douděrovi, který byl ochotný nám stopu šlápnout a také naší ZKO Poděbrady za možnost složení této zkoušky. Dále velký díky patří i třem lidem a to dvěma pomocníkům s tréninkama: Jardovi Markovi a Aleši Langovi. A také mé drahé polovičce, že má s námi takovou trpělivost!

ŘÍJEN 2014

13. října 2014 v 18:47 Novinky

13.10.

Dne 12.10. složil Sebík speciální stopařskou zkoušku FH2 na 80b.