Listopad 2014

SHRNUTÍ ROKU 2013 A PLÁNY NA ROK 2014

6. listopadu 2014 v 22:14 Výlety, procházky a ostatní

Shrnutí roku 2013

Tento rok jsme začali opatrně. V této době jsme již měli potuchy o problému, který Sebíka trápil a který jsme s veterinářem řešili. Začalo se to chvili vylepšovat a pak zase bylo vše špatně a tak pořád dokola- když se zvýšila zátěž, začalo se vše horšit. Už jsem se nemohla na to vše dívat a jen tak pořád dávat prášky proti bolesti a zase je stahovat když se bolest utlumila. Přišlo na řadu radikálnější řešíní problémů- další RTG, CT vyšetření abych vůbec věděla co se děje a proč to vše je a pořád se vrací. Výsledek byl jasný. Operace se jevila z hlediska Sebíkova věku jako nejrozumější řešení. počátkem měsíce června jsme podstoupili OPERACI PÁTEŘE. Vše dopadlo dobře. Dnes je to už 7 měsíc co je Sebík po operaci a vše je v pořádku. Jednou jedinkrát nezaplakal, nekulhal, nic ho nezabolelo. Jsem moc ráda, že vše se zdařilo, ale pořád náš stav bereme tak, že se nacházíme ve stavu rekonvalescence. Stopy chodíme podstivě, ale ostatní disciplíny a kor obranu moc neprovozujeme. Věnujeme se hodně cvičení propriocepce, posilování a snažíme se hledat jiné, vhodné aktivity.

Složili jsme z výkonu pouze dvě zkoušky. A tou bylo ZZO, kde jsme šli spíš jen tak do počtu a k tomu celou poslušnost proštěkal. Druhá zkouška byla už stopařská speciálka, FPr3, na kterou jsme šli již pilně připraveni a zotaveni s úmysli rozjet tuto část našeho sportovního života... o tom více v plánech na rok 2014.
a zde jsou:

Plány na rok 2014:

1) Pokračovat v posilování, trénování propriocepce, zvyšování fyzičky a dodržování zásad rozcvičení psa před a po výkonu tak jako dosud, ale halvně vše v rámci rekonvalescence.
2) Začneme podstivě trénovat opět sportovní poslušnost, jen ne v té největší zátěži (třeba koncem roku)
3) Začínáme pracovat víc na fyzické kondici: jízda na kole a tahání pneumatiky- už scháníme postroj. A až nám z reklamace přijde eggball tak zařadíme zase i cviky na něm.
4) Našim dalším cílem je věnovat se co nejvíce stopám - i kvůli zádům. Chtěli bychom složit zkoušku FH1 a FH2. Pokud by to vyšlo tak se i přihlásit na VS pro stopaře. Každá další zkouška bude jako bonus :-)
5) Já bych se osobně chtěla zkusit přihlásit do školení kladečů, už jen kvůli Sebíkovi abychom se ve stopách staly opravdu dobřími.
6) Nemáme v plánu obnovovat bonitaci ani se účastnit výstav.
7) Určitě bychom chtěli zkusit nějaký stopařský závod
8) Když se naskytne příležitost tak se zúčastnit i nějakého semináře.


A jak naše plány dopadly? :
Z PLÁNŮ NA ROK 2014 se nám povedlo splnit šest bodů z osmi, což si myslím, že není tak špatné skóre.
1) Trénink posilování atd.. jsme se věnovali hodně, převážně tedy v první polovině roku a pak v posledních dvou měsících Usmívající se
2) poslušnost jsme trénovali, ale opět spíše v první polovině roku a pak v posledních dvou měsících (přes konec léta a podzim jsme se vrhly hodně na stopy) Usmívající se
3) s přestávkami pravidelně chodíme s pneumatikou, u kola jezdíme už méně. Eggball jsme sice objednaly, ale museli jsme ho reklamovat. Je v plánu koupit ho znovu Usmívající se
4) úspěšně jsme splnily zkoušky FH1, FH2 a jako bonus i IPO FH. Na výběrák jsme se letos nedostali (jelikož jsme museli zapracovat ještě na křížení a to nás posunulo se skládáním zkoušek na podzim) Usmívající seUsmívající se
5) školení kladečů úspěšně absolvováno Usmívající seUsmívající se
6) co k tomu dodat, než to, že se tak stalo Usmívající seUsmívající se
7) na jaře jsem se zúčastnili jednoho stopařského závodu, chtěli jsme i na podzim, ale dali jsme přednost zkouškám Usmívající seUsmívající se
8) seminář jsme žádný neabsolvovali Zamračený

STOPAŘSKÝ SPECIÁL IPO-FH

2. listopadu 2014 v 20:40 Zkoušky
Ve dnech 1.-2.11.2014 jsme vyjeli na dvoudenní stopařskou zkoušku podle mezinárodního zkušebního řádu, IPO-FH. Zkoušky pořádalo ZKO Rožmitál pod Třemšínem, které má základnu ve výcvikovém středisku Dog Center Ajax ve Volenici. Na zkoušky jsme dorazili již v pátek na večer, abychom nemuseli ráno vyjíždět moc brzy- přeci jen od nás je to nějaké dvě a půl hodinky cesty. Jelikož v pátek večer dorazila většina účastníků, seznámili jsme se, popovídali a seznámili se s harmonogramem akce.


Zkoušky se zúčastnilo osm psovodů v zastoupení tří NO, dvou BOM, jednoho malého knírače, jednoho leopardího louisianského psa a jednoho dobrmana.

V sobotu byl nástup již v šest hodin ráno. První den nás přijel posoudit pan rozhodčí Jiří Čákora. Následoval odjezd kladečů na stopy a nás čekalo oficiální zahájení akce s nástupem a losováním skupin. Vylosovali jsem si skupinu C. To znamenalo, že sobotní stopu půjdeme mezi posledními dvěma.
V devět hodin jsme hromadně odjeli do krásné krajiny okolo Březnice. Pro upřesnění, naši stopu jsme šli jako úplně poslední z tohoto dne a to v jednu hodinu odpoledne. Sebík měl úžasnou práci za kterou jsme dostali bodové hodnocení: 97. Bohužel dva týmy tento den bodový limit na splnění zkoušky nesplnily.
Návrat zpět do areálu nebyl až tak pozdní, dali jsme si obídek a šli si odpočinout, chvilku posedět a hlavně se pořádně připravit na další den, který už byl náročnější.

V neděli byl nástup také na šestou hodinu. Dnes jsem si již nelosovali skupiny, losovalo se pouze v rámci skupiny. Posuzoval pan rozhodčí Jaroslav Tišl. Opět se kolem deváté hodiny odjíždělo do terénu. Pro změnu nedělní stopu jsme šli úplně první. A to hnedka v půl desáté. Dnešní práce už byla výrazně horší oproti sobotě, ale i tak jsme byli velice spokojení s krásným výsledkem 85 body!
Tímto víkendem jsme úspěšně složily nejtěžší stopařskou zkoušku v "IPU" s krásným bodovým hodnocením: IPO-FH na VD 182b. (97b. + 85b.) a od Sebíka jsem dostala ten nejlepší dárek k narozeninám!


Počasí nám přálo celý víkend. V sobotu sice slunko nevysvitlo, v neděli jsme začali den mlhou a pak na nás vykouklo i slunko. Celý víkend bylo velice příznivé stopařské počasí.

Foto ZDE


Velké díky patří především ZKO Rožmitál pod Třemšínem (DCA- Volenice), kladečům, rozhodčím a i všem účastníkům za super víkend strávený v milé společnosti.
Dále také můj velký dík patří našim pomocníkům v tréninkách - Aleši Langovi, Jardovi Markovi a p. Douděrovi. A na podzim hurá na výběráky :-)


"Když se tak nad tím zamyslím, v říjnu minulého roku jsme skládaly zkoušku FPr3 a v té době se mi honily hlavou myšlenky stylu, "pokud složíme takovou těžkou zkoušku jako je FPr3 tak to bude něco úžasného" - v té době mi hodinová cizí stopa o čtyřech pravých lomech tak přišla.. přesněji ta skutečnost toho naučit psa, aby to zvládnul."

LISTOPAD 2014

2. listopadu 2014 v 20:19 Novinky

6.11.

Přidána nová videa do VIDEOGALERIE

2.11.

Ve dnech 1.-2.11. proběhly v ZKO Rožmitál pod Třemšínem (DCA- Volenice) zkoušky IPO-FH. Sebík zkoušku splnil za VD celkem 182b. (sobota 97b. + neděle 85b.)
Velké naše poděkování patří přímo ZKO Rožmitál pod Třemšínem, kladečům, pánům rozhodčím a i všem účastníkům za super víkend ve velmi milé společnosti.