Prosinec 2014

SHRNUTÍ ROKU 2014 A PLÁNY NA ROK 2015

15. prosince 2014 v 22:55 Výlety, procházky a ostatní
Shrnutí roku 2014

Od operace páteře, kterou jsme podstoupily v červnu roku 2013, uběhl už rok a pět měsíců. Jednou jsme byli u doktora, to začal kulhat na levou zadní končetinu. Nejdříve kulhal, během dvou dnů chodil po třech. Nasadili jsme léky proti bolesti a klid. Bylo to- jako na potvoru- týden před zkouškou FH1. Ale naštěstí to vypadalo, že to od zad není. Sebík reagoval bolestivěji při prohmatávání prstu u nohy. Pravděpodobně si ho zvrknul nebo narazil. Klidový režim a léky během pěti dnů skvěle zabraly a dokonce jsem nastoupili i na zkoušku. Od té doby, ani do té doby, nebyli žádné jiné příznaky bolesti ani kulhání, či problémy s pohybem.

V REKONVALESCENCI pokračujeme dále. Poctivě a pravidelně chodíme nejen na procházky, ale hlavně na stopy. Jezdíme u kola v tahu, taháme pneumatiku. Vše na speciálním musherském postroji. Poslušnosti se věnujeme někdy více, někdy méně jak nás to právě baví. A obrany? Ty se zatím hodně bojíme, opravdu velice sporadicky si oběhneme maketky a dáme nějaké to hladké na pár metrů a pouštěčky.


Jak jsme psala již výše, naším hlavním cílem a zaměřením se staly stopy. Ve kterých jsem se tento rok, myslím hodně zdokonalovali. Naše práce, přemýšlení a vymýšlení různých postupů, spousty nachozených a naježděných kilometrů na terény a v neposlední řadě také dlouhé hovory s kamarády o tom "co na ně vymyslíme příště". To vše s určitým cílem nám přineslo pěkné výsledky:

Z jara jsem začali dvojitým neúspěchem při skládání zkoušky FH1, kdy v obou případech Sebík sešel na křížení. Do podzima jsme to však řádně potrénovali. Však jaro skrývá ještě jeden, tentokrát velice pěkný úspěch a to účast na 18. ročníku Stopařského přeboru v Novém Malíně a získání krásného 3.místa v kategorii B.

Přes léto panoval důsledný trénink stop, hlavně co se přemýšlení a vymýšlení týče. A samozřejmě i čtrnáctidenní pobyt na letním výcvikovém táboře v Městci Králové.

Na podzim jsme se vrhly na zkoušky. V září jsme nastoupili znovu a úspěšně složili FH1 na 92b. V říjnu jsme se vydali na FH2, výsledek byl 80b. A tím jsme si mysleli, že máme hotovo. To jsme se však spletli… ze dne na den se nám naskytla možnost jet na IPO FH. Nepřemýšlela jsem dlouho a jeli jsme s tím, že si to alespoň vyzkoušíme. A ono se zadařilo. Splněním zkoušky IPO FH na 182b (97+85). jsme zakončili naši, myslím, že si můžu dovolit napsat úspěšnou stopařskou sezónu roku 2014!


Za sebe jako za psovoda mohu ještě dodat k celkovému výčtu různých činností, že jsme se zúčastnili na jaře školení kladečů v Lounech, v průběhu roku "šlapali" 2x FPr3 a 2x FH2. Potkali jsme spousty nových super lidiček, ale také jsme se potkali se starými dobrými kamarády a příjemně popovídali. S pejskem Ingem z Malešína, který byl u mě za účelem složení zkoušky prvního stupně, jsme v půlce září uspěli ZVV1 (93,80,75). Absolvovali jsem i jednu povinou výstavu do chovu na výbornou a bonitaci.


A naše plány v roce 2015 ?
1) Pokračovat v posilování, trénování propriocepce, zvyšování fyzičky a dodržování zásad rozcvičení psa před a po výkonu - vše v rámci rekonvalescence.
2) Pokračovat s tréninkem sportovní poslušnosti- kromě překážek, zkusíme vše opět zdokonalovat :-) a k tomu pro spestření i posilování přidat nějaké triky.
3) Určitě udržovat či lehce zvyšovat fyzickou kondici - jízda u kola, míčky, tahání pneumatiky.
4) Znovu koupit eggball a začít posilovat i na něm
5) Dále pokračovat v tréninku stop na určité úrovni, alespoň tam začít, kde jsme na podzim skončili :-)
6) Zůčastnit se jednoho či více stopařských závodů, pokud se zadaří přihlásit se na VS stopařů.
7) Pokud zdraví dovolí složit zkoušku ZPS1 a popřípadě i ZPS2


A jak naše plány dopadly? :
napíšeme za rok :-)

PROSINEC 2014

15. prosince 2014 v 22:36 Novinky

15.12.

Přejeme všem krásné Vánoce a v nové roce jen to nejlepší !!