Duben 2015

19.ROČNÍK STOPAŘSKÉHO PŘEBORU V NOVÉM MALÍNĚ

29. dubna 2015 v 20:15 Závody
O víkendu 25.-26.4. jsme se zúčastnili již 19.ročníku stopařského přeboru v Novém Malíně.Soutěžili jsme v kategorii B ve které startovalo 23 závodních týmů. Ve zkratce: jednalo se o dvě cizí stopy ve dvou dnech. Stopa A byla na trávě, 1h stará, jeden oblouk, jeden ostrý lom a dva pravé, tři předměty na stopě, cca 1000kroků dlouhá. Stopa B byla na ozimu, 2h stará, jeden pravý a jeden ostrý lom, dva předměty praktického charakteru (balíček papírových kapesníčků a samolepící háček), cca 600kroků dlouhá.


Umístily jsme se na krásném 6.místě (98/77b.) Sobotní stopa byla na ozimu a měla své mouchy, především neoznačený předmět, i celková Sebíkova práce byla horší- měl více ověřování a více polevil na soustředění. Zato reputaci si vylepšíl na nedělní stopě, kde předvedl úžasnou práci! Stopa vedla přes mez a Sebíka to vůbec nerozhodilo! Získaly jsme zase nějaké nové zkušenosti.

Počasí nám přálo v průběhu celého závodu, bylo pěkně. Slunko svítilo, moc nefoukalo. V neděli přišla jedna větší průtrž mračen, ale to již byli všichni ze stop a čekalo se na vyhlášení a zakončení závodu. Při závěrečném nástupu již zase svítilo sluníčko Usmívající se


Skvělý závod, výborná atmosféra a úžasně strávený výkend ve společnosti moc fajn lidiček! Ráda jsem vás všechny opět viděla nebo poznala Usmívající se Chtěla bych moc a moc poděkovat organizátorům celého závodu za skvěle odvedenou práci, kladečům a pánům rozhodčím,díky patří také výborné kuchyni. Ještě jednou se Sebíkem moc děkujeme a za rok se budeme těšit na již 20.ročník!


Za foto děkuji A.Langovi a A.Dobrovičové!

Odkaz na webové stránky ZDE, VÝSLEDKY ZÁVODU, FOTKY ZE ZÁVODU4.ROČNÍK BESKYDSKÉHO STOPAŘSKÉHO SPECIÁLŮ

22. dubna 2015 v 20:22 Závody
Ve dnech 11.-12.4.2015 se v Beskydech přímo v městečku Frýdlant nad Ostravicí a rozlehlých loukách okolo Staříče a Kozlovic konal již 4.ročník speciálního stopařského závodu. Závod proběhl ve dvou kategoriích, a to jako hlavní byla kategorie podle zkoušky IPO-FH, kam jsme se se Sebíkem také přihlásily. Jako druhá, doprovodná kategorie, pak bylo ZPS1 (bez poslušnosti a obran) jen s dvěma aporty.


Závod začínal v sobotu ráno přejímkou psů. Jelikož naše cesta z Kutnohorska do Beskyd byla lehce pod čtyři hodiny rozhodli jsme se vyrazit již v pátek odpoledne. Měli jsme zajištěné ubytování v penzionu Harcovna.
Po prezentaci závodníků následovalo zahájení závodu, losování a kontrola tetování či čipů. Vylosovali jsme si číslo 7, to pro nás znamenalo první den (sobotní stopu) jít v poslední trojici. V konečném rozlosování na nás padla předposlední stopa celého dne. Sobotní stopu nám posuzoval pan rozhodčí ze Slovenska, Rudolf Danek. Tuto stopu měl Sebík méně přesnou, s více ověřováním na lomech i úsecích, na třetím lomu se hodně zamotal. Jeden předmět přešel a jeden označil křivě. V celkovém součtu jsme obdrželi 79b. Druhý den se nám to posunolo a "naše" trojice měla obsadit první tři stopy.. asi k mému štěstí- alespoň jsme to měli hnedka za sebou :-D ... vyšla na nás úplně první stopa nedělního dne. Na této stopě byl Sebík už ve své kůži... a bylo to znát i na jeho výkonu. Celkem jsme obdrželi od pana rozhodčího Karla Nedvěda 90b. Oba terény byla tráva. Velice mě potěšil s křížením, se kterým jsem hodně bojovali a snad i nad ním vyhráli :-) Sebík mi v obou dnech svou prací velmi potěšil a také velkou radost mi udělalo potvrzení bodového limitu zkoušky. A v neposlední řadě mám velkou radost samozdřejmě i z celkové umístění.. z celkového počtu osmnácti startujících dvojic jsme skončili na úžasném 5.místě !


V sobotu celý den svítilo sluníčko a bylo příjemné počasí. Ač pro psíky asi tak příjemné nebylo. Do středy bylo kolem pěti stupňů a teplotní výkyv byl znát. V neděli už bylo počasí "ideálnější" stopařským podmínkám.

Sobotní odpoledne bylo zakončeno vyhlášením výsledků kategorie ZPS1. Tím to sobotní den však neskončil, večer pokračoval volnou zábavou s doprovodem živé hudby, kterou výborně odehrála hudební skupina Mirabel! Byl to velice příjemně strávený večer při hudbě a tanci.
Nedělní zakončení závodu a vyhlášení výsledků kategorie IPO-FH proběhlo lehce po třetí hodině odpolední. Ač to při zvedání posledních stop tak vůbec nevypadalo, při vyhlášení se na nás opět usmálo sluníčko.

Závěrem bych velice moc chtěla poděkovat organizačnímu týmu ZKO Frýdlant nad Ostravicí v čele se Z.Novákem a A.Dobrovičovou, vedoucím a kladečům za jejich bezvadnou práci, kantýně za výborné papání, pánům rozhodčím za jejich korektní posouzení a rady. Odvedli jste skvělou práci a já moc děkuji za uspořádání skvělého závodu, kterého jsme se mohli zúčastnit a získat tak nové zkušenosti ale i poznat moc fajn lidičky!

Za fotky děkuji Alexandře Dobrovičové a Aleši Langovi!


DUBEN 2015

13. dubna 2015 v 20:16 Novinky

25.4.

O víkendu jsme se zúčastnili již 19.ročníku stopařského přeboru v Novém Malíně. Soutěžili jsme v kategorii B ve které startovalo 23 závodních týmů. Umístily jsme se na krásném 6.místě (98/77b.) Sobotní stopa měla své mouchy, především neoznačený předmět, i celková Sebíkova práce byla horší. Zato reputaci si vylepšíl v neděli, předvedl úžasnou práci! Ve zkratce: jednalo se o dvě cizí stopy ve dvou dnech. První stopa byla na trávě, 1h stará, jeden oblouk, jeden ostrý lom a dva pravé, tři předměty na stopě, cca 1000kroků dlouhá. Druhá stopa byla na ozimu, 2h stará, jeden pravý a jeden ostrý lom, dva předměty praktického charakteru (balíček papírových kapesníčků a samolepící háček), cca 600kroků dlouhá.

23.4.

Přidány nové FOTKY Sebíka v roli "chůvy" Rozpačitý


13.4.

O víkendu 11.-12.4. jsme se se Sebíkem zůčastnili BSS ve Frýdlantě nad Ostravicí v kategorii IPO-FH. Z 18 závodních týmů jsem se umístili na krásném 5.místě (79b./90b.). Sebík mi udělal velikou radost potvrzením zkoušky, ale i pěkným umístěním!