Červenec 2015

LVT 2015- CHLUMEC NAD CIDLINOU

29. července 2015 v 21:10 Výcvikové akce a semináře
...ANEB NAŠE LETNÍ DOVOLENÁ
Ve dnech 18.-25.7.2015 se uskutečnil LVT v Chlumci nad Cidlinou. Nejprve jsme měli jet do Městce Králového, ale shodou různých okolností se tábor musel přesunout. Na poslední chvíli a velice dobře nám to vyšlo, jsme narazili na Chlumec, kde všichni a zvlášť předseda byli ochotní a vstřícní a tábor se mohl konat. A jako bonus jsme získaly i lepší plac.
Skoro celý týden panovalo velké horko a sucho. Proběhlo sice pár srážek, ale minimálních a spíš jen tak na půl hodinové ochlazení. Ráno se jezdilo na stopy, přes oběd si kdo chtěl zacvičil poslušnost nebo jen tak relaxoval, šel na procházku nebo k vodě. Později odpoledne nebo až na večer- záleželo na počasí proběhli obrany. Jeden den se dělal obranářský trojboj… přepad na lesní cestě. Hladké zadržení v sadu a kontrolní výkon přes celý plac na úhlopříčku.. myslím, že pejsky (a zvláště ty obranáře) to velice bavilo.
Se Sebíkem jsme se hodně věnovali stopám a nebo částečně i poslušnosti. Vyzkoušeli jsme i "zajímavé" agility překážky, jako je tunel, houpačka, slalom, překážková dráha, skok kruhem… Smějící se velice příjemné zpestření.
Měla jsme sebou i Nany, se kterou jsme se věnovali především socializaci, ale také poslušnosti, obranám i stopám. Nanča celý tábor zvládla na jedničku s hvězdičkou. Byla i v těch vedrech pořád plná elánu a chuti cokoli dělat.
Aronek si užil většinu času na obranách nebo u vody. Poslušnost i stopy s páníčkem v těchto vedrech "vzdaly"
Chlumec je pěkné město, udělali jsme si i procházku po městě. Navštívili jsme určitě polovinu okolních rybníků, písníků a nezapomněli jsme ani na řeky. Zvláště pak Chlumecký Lidl byl favoritem číslo jedna Smějící se
Ve středu večer Libor udělal svůj výborný guláš Usmívající se, ve čtvrtek jsme pak měli zamluvený hromadně tataráky v nedalekém penzionku.
Výborně jsem si odpočinuly, rádi viděly staré dobré známé z Moravy ale i od Plzně či od Mělníka Usmívající se Super týden, který měl jednu velkou vadu a to tu, že moc rychle utekl.
Za rok se doufám uvidíme opět!Video z tábora ZDE na YT

Fotky z celého tábora zde na rajčeti: OBRANY, POSLUŠNOST A STOPY, PROFILOVKY APOD...


Fotky od Kaji Ohřálové ZDE

SETKÁNÍ PŘÁTEL PSŮ A CANICROSS V CHOTUSICÍCH

12. července 2015 v 17:07 Závody
Dne 11.7. proběhlo v Chotusicích setkání přátel psů, který pořádala Romana Nagyová. Na celý den byly připravené různé aktivity. Pro děti překážková dráha a běh se psem. Pro dospělé také běh se psem a večer posezení při živé muzice. Byl to moc příjemně strávený den. Se Sebíkem jsme se také rozhodli, že poběžíme. Byl to asi nás první a poslední závod zároveň v tomto sportu. Běželi jsme 1600m. Sebík běžel na postroji a moc mu to šlo, táhnul mě pěkně celou trasu. Ze čtyř startujících žen jsme skončili na 1.místě s časem 8minut. Bylo to moc fajn :-)
Byla tam s námi i Nanynka a Luky. Nanča se tam vyřádila s ostatními pejsky. A mi pak na večer poseděli, popovídali a něco málo i popili :-)

Díky Romčo za super den!!

Foto ZDE

ČERVENEC 2015

11. července 2015 v 12:03 Novinky

12.7.

Přidány fotky z canicrossového běhu v Chotusicích. Asi náš první a poslední "závod" v tomto sportu. Běželi jsme 1600m a Sebík celou trasu pěkně táhnul takže můj plán se střídavým během a chůzí jaksi nevyšel :-D. Ze čtyř závodnic v družstvu žen jsme byli první. Zaběhli jsme to za 8minut.
Článek ZDE

11.7.