Říjen 2015

VS pro MČR STOPAŘŮ 2015

12. října 2015 v 22:28 Závody
ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM


Druhý říjnový víkend jsme vyrazili směr Rožmitál/Volenice na výběrovou soutěž pro MČR stopařů pro rok 2015. Toto místo jsme si napsali jako první na přihlášku a také nám to vyšlo. Jako druhé jsme měli vybraný Frýdlant nad Ostravicí.

Do Volenice jsme dorazili již v pátek, ubytovali jsme se a pak byl takový menší společenský večer u vozíku :-)

Sobota začínala přejímkou psů. Dále v harmonogramu bylo oficiální zahájení soutěže, kontrola tetovacích čísel či čipů, losování. Losovalo se podle listiny zaslané z ČKS a někdo musí být poslední... zbyla na nás osmička (stejně jako v Jihlavě- tam jsme si ji ale vylosovali). V deset se začínaly zvedat první stopy v okolí Volenic. Jelikož jsme si vylosovali číslo osm. Měli jsme jisté, že do dvanácté hodiny se pro nás nic dít nebude, tak jsme vyrazili s ostatními do terénu se podívat, jak "to čuchá" jim. V poledne šla poslední stopa z první pětice. Pak se přejíždělo na jiné louky, kde losovali ostatní. Vylosovali jsme si číslo jedna. Sebíka jsem již vyvenčeného měla, ještě jsme se jen rychle prošli, připravili a šlo se čuchat. Bylo to vše akorát na čas :-) To pro nás bylo možná i lepší, žádný další stres, ani jsme se nerozkoukali a šli jsme. Stopu jsme začínali zvedat ve třičtvrtě na jednu. Sebík předvedl opravdu nádhernou práci, ve svém rychlejší tempu, nevšiml si ani jednoho křížení, předměty všechny a moc pěkně označil. Na jednom ostrém lomu malé ověření, v průběhu stopy ještě jedno menší čuchnutí mimo stopu. Celkem- pro mě za úžasnou práci- 99b.!!! Před třetí hodinou odpolední jsme již byli všichni zpět na cvičáku.

V neděli opět se začínalo s vypracování v deset hodin. Tentokrát se jelo na pole opět v okolí Volenic. Na místo jsme přijeli s dostatečným předstihem. Po zaparkování se šlo losovat. Tentokrát losovali jako první poslední čtyři- tedy mezi nimi i mi. Jako úplně první stopu jsme jít nechtěli, a vyšlo nám to. Šli jsme jako třetí v pořadí. Nervozita dnes již byla větší, taky bylo více prostoru. Ale "rozdejchali" jsme to. Na stopu jsme šli myslím, že relativně bez stresu. Sebík je úžasnej a v těchto chvílích mě umí podržet Usmívající se. Stopu jsme šli zvedat v jedenáct hodin. Na rozdíl od včerejších stop, jsme šli asi dvěstě metrů k nášlapu. Tam jsme měli ještě pár minut do začátku vypracování stopy. Sebík opět neposlouchal a zlobil, začal se válet a byl úplně na pohodu! Pak nám jen p. rozhodčí řekl: "tak konec válení, jde se pracovat." a šlo se na věc... U prvního předmětu si hrábnul a dostal ho pod tělo, pak ještě asi další dva předměty měl pod packou, místo mezi packami. První chybička byla po nástupu do oblouku, kde z něj asi na jeden metr vyšel, ale hned se do něj vrátil. První velká chyba bylo křížení, kde sešel tak na čtyři metry, pak se zarazil- mě v tu chvíli došlo, o co se jedná, naštěstí jemu asi taky, vrátil se a pokračoval po správné stopě. Druhého křížení si ani nevšiml. Druhá velká chyba bylo ověření druhého ostrého lomu, který vypracoval dobře, ušel po něm asi tři metry. Pak se zarazil, vrátil se zpět a ověřil si ho trochu víc. Pak pokračoval správně. Ostatní lomy měl moc pěkné a přesné. Celkově rychlejší tempo ale po celou dobu jednotné. Od pana rozhodčí jsme dostali 93b. !!! Líbilo se mu, že pracuje radostně a není pod tlakem. Opět jsme se všichni vraceli ze stop kolem půl třetí.

V sobotu posuzovala praní rozhodčí Mirka Flamichová (dříve Tichá), terény byli pěkné louky. Počasí mírně mžilo, hlavně po ránu. Nefoukalo, bylo zataženo, asi kolem 7°C, mlha. První skupině stopy šlapal Pavel Holec , druhé Standa Koráb. Druhý den se prohodili skupiny.

V neděli posuzoval pan rozhodčí Ing. Jiří Radovesnický, terény byli kypré a vlhké hlíny, které se ale "naštěstí" nebahnily. Bylo polojasno, občas na nás vykouklo sluníčko. Mírně foukalo, odpoledne již více. Teplota asi kolem 5°C.

V neděli lehce před čtvrtou hodinou odpolední bylo závěrečné vyhlášení vítězů a ukončení závodu. Z celkem devíti závodníků jsme se umístili s celkovým součtem 192b. na úžasném 2.místě !! Dostali jsme titul res. CACT a zajistili jsme si postup na MČR STOPAŘŮ 2015!!


S výsledkem, kterého jsme dosáhli na tomto výběrovém závodě jsem opravdu nepočítala.. v konkurenci, která byla ve Volenici jsem si říkala, že bude fajn když si potvrdíme zkoušku na pěkné body pro příští sezónu, získáme přehled o tom, jak takový závod vůbec probíhá a budeme se těšit a trénovat na příští rok. To, že jsme jedni z osmnácti nejlepších stopařů dle IPO-FH v republice mi tak nějak došlo v úterý! Je to super pocit a hlavně je moc fajn, že ta práce, ty kilometry a hodiny strávené v terénu, telefonáty, různé plánovaní prostě celá naše shana a práce k něčemu byla a je! A že je vidět, že to asi děláme dobře Usmívající se

Tímto bych ještě jednou chtěla mockrát poděkovat všem, co na nás mysleli a fandili nám. Díky také patří pořadatelům akce, do kuchyně, rozhodčím, kladečům... ale i všem ostatním závodníkům. Byl to príma závod, nové zkušenosti. Chtěla bych ještě moc poděkovat všem, co byli ochotní se s námi podělit o jejich zkušenosti a byli ochotní se mnou probrat a řešit různé problémy či mi odpovědět na moje dotazy, především Ivanu Lahutovi, Milanu Kryštofovi, Jarce Mikulecké, Mirku Douděrovi a Oldovi Šnytrovi i těm co nám jakkoli pomohli v tréninku. Ten největší dík patří Jardovi Markovi- ty víš za co vše - DÍKY!Odkaz na VÝSLEDKY

Foto ZDE a tady na RAJCETI

ŘÍJEN 2015

12. října 2015 v 22:26 Novinky

19.10.

Přidáno nové VIDEO Z POSLUŠNOSTI

16.10.

12.10.

Fotky jsou i ZDE na rajčeti