Leden 2016


SHRNUTÍ ROKU 2015 A PLÁNY NA ROK 2016

14. ledna 2016 v 19:04 Výlety, procházky a ostatní
SHRNUTÍ ROKU 2015

Přinášíme podrobnější info k shrnutí roku předešlého a plány na tento rok...

Posilování a rozcvičování před i po výkonu jsme tedy trochu více a kor v konci roku zanedbali. Fyzičku jsme trochu podcenili, ale již teď na ní zase pracujeme! Snažíme se pravidelně házet míčky. V plánu je běhání se psem a dále se uvidí :-)

Co se týká výcviku kromě stop, tak ten jsme také zanedbali.. poslušnosti jsme se věnovali velice málo. Obrany jen pro potěšení a zábavu. Triky se nám ale dařili a jdou, ty jsme poctivě procvičovali :-)

Pro znovu zakoupení eggballu jsem se zatím rozhodla negativně, je to hodně nákladné a pokud by znovu prasknul, tak by se ještě hůře reklamoval než minule. Místo toho se budeme více zabývat ostatním aktivitám a posilování či rozvoji fyzické kondice.


Za to v tréninku stop a účastí na stopařských závodech či soutěžích se nám dařilo mnohem více plnit naše "předsevzetí".

Na jaře jsme se zúčastnili:
Velkého stopařského závodu zvaný BESKYDSKÝ STOPAŘSKÝ SPECIÁL. Kde jsme se umístili v kategorii IPO-FH na 5.místě z 18 startujících.

Dále STOPAŘSKÉHO PŘEBORU V NOVÉM MALÍNĚ, zde jsme se umístili v kategorii B na 6.místě z 23 startujících týmů.

Na podzim jsme se trochu rozjeli:
Začali jsme v Jihlavě na M MSKS STOPAŘŮ, kde jsme se umístili na celkovém 4.místě z celkem 13 startujících týmů.

Pokračovali jsme VS pro MČR STOPAŘŮ, zde jsme se umístili na úžasném 2.místě z celkem 9 závodních týmů. Na této soutěži mi Sebík v podstatě splnil i můj sen a to mít na stopě takového charakteru skoro plný počet bodů, za jednu ze stop dostal výborně - 99b. !!!

A tímto posledním výsledkem jsme se kvalifikovali na M ČR STOPAŘŮ ROKU 2015 !! Zde jsme se umístili bez pořadí, jelikož jsme nesplnili bodový limit zkoušky, ale poslední jsme nebyli :-) Bodový limit zkoušky nesplnilo více účastníků.PLÁNY NA ROK 2016

1) Více se věnovat běhání, jízdě na kole se psem či tahání pneumatiky nebo házení míčků. Zvyšování fyzičky. A i celkově se více věnovat Sebíkovi i v ohledu procházek či výletů.

2) Více poslušnost, dostat ho zpět do úrovně zkoušky! I kdyby bez překážek, ale musí začít cvičit i poslušnost! A samozřejmě i nějaké nové triky.

3) Pokračovat v tréninku stop a zdokonalování se v této disciplíně. Sebík byl v roce 2015 velice šikovný a zvládl toho opravdu hodně, ale ještě máme hodně na čem pilovat. Bylo nám ctí vidět práci těch nejlepších z celé republiky a myslím si, že jim nesaháme ani ke kotníkům. Především práce jejich psů je přesnější, klidnější, koncentrovanější po celou dobu stopy. Což je náš problém číslo jedna, Sebík je až moc "divoký", stopu dokáže vypracovat i ve vysokém tempu, ale trochu více koncentrace by mu jen a jen prospěla k ještě lepším výkonům.

4) Pokud bude více času a natrénujeme lépe poslušnost tak bychom rádi složili ZPS1.

5) Samozřejmě bychom se i letos rádi zúčastnili BSS a Stopařského přeboru v Novém Malíně, na podzim pak bychom si rádi zopakovali účast na VS pro MČR STOPAŘŮ a pokud bude štěstí přát tak i účast na republice! Pokud bude čas a chuť rádi vyrazíme i na jiné stopařské závody.

PROSINEC 2015

14. ledna 2016 v 18:06 Novinky