Březen 2016

BŘEZEN 2016

20. března 2016 v 12:51 Novinky

20.3.

Přidán článek a fotky ze STOPOVÁNÍ S KARLEM KOVÁČEM

STOPOVÁNÍ S KARLEM KOVÁČEM

20. března 2016 v 12:50 Výcvikové akce a semináře

Ve dnech 11.-13.3.2016 jsme uspořádali pokračování menšího semináře o stopách s Karlem Kováčem mistrem sportu. Seminář se konal v ZKO Čáslav, kde je odpovídající zázemí pro akce tohoto typu.


Za sebe jako pořadatele i účastníka mohu říct, že se nám vše povedlo. Neshledala jsem žádný velký problém jak po stránce organizační, tak ani té obsahové. Ba naopak, hodně - v podstatě všichni účastníci byli velice spokojeni. Dovolím si tvrdit, dle ohlasů, že přímo nadčeni akcí tohoto typu po všech stránkách. Dalo by se říct, že i počasí nám vyšlo. Foukal sice místy nepříjemný chladný vítr, bylo zataženo a po několika hodinách na polích i zima. Ale důležité je, že nepršelo či nesněžilo.

Seminář byl zaměřen hlavně na práci v terénech.
V pátek, kdy celá akce začínala, jsme si udělali menší zopakování teorie, proběhla diskuze a kladli se dotazy.
V sobotu, kdy v sedm hodin byl sraz na cvičáku a následně se odjíždělo na nedaleké terény- ozim. Celkem bylo jedenáct účastníků rozdělených do tří skupin. V první skupince byli úplní začátečníci, druhá skupinka byla obsazena mírně pokročilými stopaři v úrovni stop prvního stupně. Poslední skupina byli už trochu zkušenější psovodi v úrovni stop FH. V odpoledních hodinách jsme využili hlubokou orbu hned vedle cvičáku. Kde jsme si ukázali převážně práci na lomech a technické části při vypracování stop. V pozdních odpoledních hodinách proběhlo ještě shrnutí celého dne a byl i prostor pro případné dotazy a povysvětlení. Ale většina věcí se řešila hned "začerstva" v terénech.

V neděli byl opět sraz sedm hodin na cvičáku, následně se odjíždělo opět na stopařské terény. Jelikož přes noc trošku pršelo, rozhodli jsme se jít na vojtěšku, a musím říct, že to byla dobrá volba, terén to nebyl špatný. Druhý den byla na některých pejskách znát i únava. Jako třešničku na dortu jsem měli možnost shlédnout stopu Karlova staršího psa Kodyho z Berounské bašty- to byl zážitek, který určitě hodně účastníkům zůstane v paměti dlouhou dobu a bude je motivovat k další práci. Tento den byl zakončen pozdějším obědem, shrnutím celého dne a rozloučením se.

Mi se Sebíkem jsem si zkusili každý den jednu skoro FH dvojkovou stopu- pojali jsme to jako trénink na nadcházející mezinárodní závod ve Frýdlantu nad Ostravicí. Sebík mi udělal svou prácí velkou radost. Drobné chybičky na lomech, menší nepřesnosti na některých předmětech. Ale jinak velice pěkná a intenzivní práce, s nízkým nosem, křížení zvládl na jedničku. Jen jeho zběsilejší tempo mu zůstává. Trénink byl i fajn z pohledu závodní - na semináři by se dalo říct, že pro Sebíka se navodila ta správná závodní atmosféra. Diváci, jiní psi, cizí kladeči, docházení ke stopám po poli, a tak dále…
Bylo velice fajn, že se nám na semináři sešly různé úrovně vycvičenosti našich psích kamarádů a že se mohli i úplní začátečníci podívat, na to co jednou se svými pejsky mohou dosáhnout. Myslím, že i "ostřílení" stopaři získaly spousty nových informací, či si zopakovali nebo připomněli věci trochu pozapomenuté. Dali si do souvislostí další důležité poznatky o stopách a stopování. Věřím, že většina byla nadčena nebo překvapena schopností svých psů.

Děkuji moc všem za účast a vydařený víkend, který proběhl v příjemné kamarádské atmosféře nadčenců do stopování.
Ještě jednou bych moc chtěla poděkovat majiteli pozemků ZD Kačina, Jakubským myslivcům za super komunikaci a ochotu. Dále pak všem, kteří mi s organizací a připravami pomohli - Verče Šenkové za výborný guláš a polévku, Andree Čapkové a Věrce Vávrové za výborné sladké pečivo, Jardovi Markovi za velikou pomoc při přípravě celé akce, ale hlavně obrovský dík patří Karlovi Kováčovi, který přijal naše pozvání a byl ochoten tu s námi trávit tři dny a plně se nám všem věnovat a pomáhat nám a našim psím kamarádům v získávání nových a cenných rad na poli stopařském!! Děkuji!!

Odkaz na fotky ZDE NA RAJČETI