Říjen 2016

ZÁVOD O POHÁR MĚSTA ŘÍČAN 2016

9. října 2016 v 11:50 Závody
Dne 8.10.2016 jsme se zúčastnili závodu O pohár města Říčan. Závod se otevřel v kategoriích ZZO, ZVV3 a Stopařský speciál (stopa dle FPr3 ale vlastní). Mi jsme se samozdřejmě přihlásili do Stopařského speciálu, kde se nás sešlo celkem osmu závodních týmů. Stopovalo se na krásném osení hned vedle cvičáku. Rozhodčím byl pan B.Ťujík pro všechny disciplíny.

Začalo se lehce po osmé hodině. Účastníci stopařského speciálu si šli našlapat stopy, mezi tím na cvičáku probíhala poslušnost dle ZVV3. Následovalo vypracování stop Stopařského speciálu. Dále se pokračovalo poslušností dle ZZO i se speciálními cviky. Pokračovalo se stopami dle ZVV3 a končilo se obranou ZVV3.


Vylosovali jsme si startovní číslo pět. Ale vše utíkalo docela rychle a za chvíli jsme šli sbírat. Sebík mě velice potěšil hlavně svým výkonem. I když chybičky tam byli. největší na předmětech- označil dva nekorektně (pod loktem a hrudníkem. Což je pravda, že občas v tréninku nějaký má trochu pod packou) a pak hodně ověřil třetí lom, ten nás stál nejvíce bodů a i "umístění na bedně". Ale svým výkonem za 92b. a celkově 4.místem mě potěšil (shodně s třetím místem, ale dle propozic závodu rozhodovalo bodové hodnocení za stopu) a samozdřejmě budeme trénovat dále :-)

Výborný závod se skvělou a pohodovou atmosférou v průběhu celého závodu. Měla jsem tam i malou Rajku, aby se taky trochu rozkoukala mezi lidmi a jiném prostředí :-) Počásí myslím nám poměrně také vyšlo, sem tam sice trochu zapršelo (lehká slabá přeháňka), ale i vysvitlo sluníčko...

Po dokončení našich stop jsem si dala výborný kuřecí řízeček s bramborovým salátem a jako moučníček banánový dortík! Velká pochvala do místní kuchyně! Ale i všem organizátorům závodu ZKO Říčan. A tobě Sebíku za super dárek k svátku! :-)


ARTRÓZA

2. října 2016 v 21:17 O Sebastianovi
V polovině září tohoto roku byla Sebíkovi zjištěna artróza v levém koleni. Není to žádná pěkná zpráva. Čekat se to dalo, ale myslím si, že to mohlo ještě pár let počkat. No, nic nenaděláme. Není to žádná z lehčích forem, ale k operaci to zatím také není. Zvýšená zátěž nám může vadit. Přišli jsme na to, že po zvýšené, ale ne přehnané zátěži začal kulhat na levou zadní nohu. Bála jsem se, že to má součinost se zády (které má operovaná). Při rozpohybování se to vždy zlepšilo, ale pak zase chodil skoro po třech. Pro svou jistotu jsem ho vzala na konzultaci na veterinu k MVDr. M.Bednářovi do Čáslavi. Na pohmat se mu to nelíbilo a tak jsme udělali RTG, které potvrdilo artrózu.

ŘÍJEN 2016

2. října 2016 v 21:10 Novinky


9.10.

2.10.

Přidán nový článek VS pro MČR STOPAŘŮ

VS pro MČR stopařů - Rožmitál p.T. 2016

2. října 2016 v 21:08 Závody
Poslední zářijový víkend se v ZKO Rožmitál p.T. konala jedna ze šesti VS pro MČR stopařů pro rok 2016. Se Sebíkem jsem se této akce zúčastnili. Sešla se tu letos opět fajn parta lidí. Terény i počasí nám přáli. Myslím, že bodové hodnocení to ve většině případů dokazuje. Viděli jsme moc pěkné výkony. Nám se bohužel letos nezadařilo. Naším vylosovaným startnovním číslem byla číslice pět.

První den, který posuzoval pan rozhodčí V.Košťál, byl na trávě. S většimi ověřováními na lomech a nějakým tím nepřesněji označeným předmětem jsem si vyčuchali pěkných 86b. Druhý den, který posuzoval pan rozhodčí M.Ulč, na hlíně se nám ovšem nezadařilo a zkončili jsme hned na začátku s 2b. Kladeči po oba dny byli panové Stanislav Koráb a Robert Fagoš.

Jsme ovšem rádi, že ostatním se více či méně zadařilo a mooc gratuluji! Bylo zadáno dvakrát za plný počet bodů a bylo opravdu na co se dívat! Pro nás třeba inspirace na příště :-)

Celkové výsledky VS ZDE