Listopad 2016

STOPOVACÍ VÍKEND SE SAŠOU A ZBYŇKEM

22. listopadu 2016 v 21:12 Výcvikové akce a semináře
O víkendu 19.-20.11 jsme si udělali se Sebíkem výlet do Letovic na stopařský víkend se Sašou Dobrovičovou a Zbyňkem Novákem. Seminář byl zaměřený na sportovní stopování. Rozhodla jsem se, že to pojmem formou výletu a vyrazili jsme se Sebíkem už v pátek. Cesta byla sice dlouhá, ale proběhla bez dopravních komplikací. Po příjezdu na místo jsme se ubytovaly. Jelikož byla možnost si vzít psa na pokoj, Sebík byl "vpuštěn" na chvíli do pokoje… byl z toho nadčený. Ale spinkat pak šel tam kde je zvyklí Smějící se


Ráno nám budíček zazvonil v sedm hodin. Snídaně, teplé oblečení a hurá do terénů! Mělo se jet čuchat na hlínu, ale vzhledem k nepřízni počasí jsme se rozhodli na trávu a stejně tomu bylo i v neděli. Bohužel, v sobotu pak začalo i pršet a tak jsme všichni více či méně promokli. V neděli jsme už jen klepali kosu ve větříku. Po oba dny byla mlha. Sluníčko se tentokrát na nás podívat nepřišlo, ale to je holt už úděl této krásné disciplíny… za každého počasí.

Ubytováni jsme byli v Letovicích v penzionku Havírna, kde jsme měli v sobotu i společnou večeři. Na stopy se jelo na nedaleké louky k Rozseči nad Kunštátem. V sobotu od rána do asi čtyř hodin jsme byli v terénu. Každý psovod řekl něco o své práci a v čem mají největší problém. Pak se šlo na stopy. Každý si našlapal stopu, tak jak je zvyklí, aby nás instruktoři viděli "v akci". V sobotu se naše práce i natáčela. Po večeři se konala i projekce a rozebírání jednotlivých stop. Na ně navazovala nějaká ta teorie a následně volná zábava.

V neděli se opět jelo na stejné louky. Tento den každý našlapal to, co mu "poradili" instruktoři a opět doplněno o komentáře a praktické rady či názorné ukázky.


Bylo to velice příjemné. A hlavně - což je asi to nejdůležitější- přínosné. Zopakování si určitých informací, poskytnutí nových a i pochopení určitých věcí v nových či doposud nepochopených souvislostech.
Jsem moc ráda, že jsme se sešli v tak super partě nadšenců do stopování a tím vytvořili parádní atmosféru, která přes celý víkend vládla! Ráda jsem vás kamarádi, se kterými se známe, opět viděla a mohla s vámi strávit tento víkend. Vás ostatní jsem ráda, že jsem měla možnost, přes tuto fajn akci poznat.

Veru a Marťo, chci vám obou moc poděkovat za super nápad a uspořádání tohoto čuchacího víkendu! Děkuji i instruktorům, Zbyňkovi a Saše za to, že se nám plně věnovaly po oba dny a hlavně za jejich cenné rady a zkušenosti o které se s námi podělily. A tím i dodali motivaci do dalších tréninků a v čem všem na naší práci zapracovat. Opravdu se vám to povedlo, a to mi dají určitě za pravdu všichni co se zúčastnili. Moc jsme si to se Sebíkem užili a budeme se těšit na pokračování :-)Za mě a za Sebíka velké DÍKY!!

Video z praktické části ZDE


LISTOPAD 2016

6. listopadu 2016 v 11:45 Novinky

22.11.

Přidány nové fotky ze závodu VE STOPOVÁNÍ KCHBO - za většinu fotek děkujeme Ivě Barákové.

6.11.

Přidán článek z POHÁRU KCHBO VE STOPOVÁNÍ

POHÁR KCHBO VE STOPOVÁNÍ 2016

6. listopadu 2016 v 11:43 Závody
Dne 5.11.2016 se konal I.ročník poháru KCHBO ve stopování. Akci pořádal klub KCHBO ve spolupráci ze ZKO Dobřenice.
Zahájení závodu se konalo v 8:00 hodin na fotbalovém hřišti v Měníku, který se nachází kousek od Nového Bydžova. Závod probíhal v jedné kategorii a tou byla FPf3 (předměty byli dřevo, textil a kus zahradní hadice). Na stopy se jelo asi 15 minut od hřiště na rozhlehlé louky. Rozhodční byla paní Iva Hloušková.

Z celkem 17 závodních týmů jsme se Sebíkem skončili na krásném 5.místě s 88body.

Kromě belgických ovčáků: malinois, tervueren i greonandael se závodu účastnili i dva němečtí ovčáci, po jednom zástupsi plemene: jezevčík, parson jack russell terier, holadnský ovčák a australský ovčák.


Závod po celou dobu probíhál ve velmi milé a přátelské atmosféře. Organizačně bylo vše velice pěkně připravené a zajištěné! Výborná kuchyně, zkušení kladeči, korektní rozhodčí a super parta lidí, kterým to šlo parádně od ruky!
Jsme rádi, že jsme se závodu mohli zúčastnit a vidět se i s kamarády stopaři, kteří dorazili si také zazávodit!

Foto zde na RAJČETI nebo zde na STRÁNKÁCH