Květen 2017

ZKOUŠKA PSA STOPAŘE ZPS1

7. května 2017 v 9:23 Zkoušky

Dne 6.5. se konaly v ZKO Tuchoraz zkoušky z výkonu. Rozhodčí byla paní Jarka Mikulecká a figurant Josef Poživil. Kladeči pánové Petr Hurda na IPO3, Jirka Krotil na IPO2, Jarda Marek na ZPS1 a FPr2 a Zdeněk Saska na FH1.

Počasí nám od rána přálo- bylo ideálně. Po ránu zataženo, bez větru a deště. K poledni se začínalo vyjasňovat, ale na poslušnosti nebylo ještě nesvítilo sluníčko. U obran už začínalo vykukovat. Na vyhlášení bylo už krásně a všichni jsme s úsměvy na tvářích odjížděli domů. Všem se zadařilo. Terény na stopy jsme zajistili velice pěkné- krásné louky v Zahradech... Na nich se vždy čuchá velice dobře :-)


Nastopili jsme se Sebastianem na zkoušku ZPS1 s výsledkem 98bodů na stopě - jedno menší ověření na kolejích, které vedli přes stopu a menší zrychlení a vyšší nos na ostrém lomu. Jinak bezchybná práce. Na poslušnosti 73bodů, kde nás nejvíce stálo dlouhodobé odložení, které bylo za nulu. Bohužel, se zvedl a čuchal si. Nikdy to neudělal a vždy měl odložení stoprocetní. Přivolání k noze na druhý povel. To se zase vesele rozběhl kamsi mezi lidi... Menší ztráty byli na polohách, které vykonával mírně ze šikma a to samé i u štěkání. Překusy a hraní s aportem. Na chůzi mohlo být více koncentrace a na kladině se předcházel. Na stará kolena si dělá co chce :-D Jinak to byla jeho standratní poslušnost.

S Nany z Klídkova dvora jsme nastoupily na zkoušku IPO2. Musím poznamenat, že jsme nastupovali s tím, že je to padesát na padesát. V každé disciplíně bylo něco, co nás v mích očí mohlo vybodovat. A nakonec jsme v součtu měli nejlépe bodově hodnocenou zkoušku :-) Na stopě jsme získaly 97bodů- Nanča předvedla velice krásnou práci, sice v rychlejším tempu. Oba lomy přesné, předměty rovně označené. Druhý trochu pomaleji. Poslušnost byla hodnocena 88body. Na poslušnosti při chůzi jsem postrádala trochu více koncentrace, při odložení do sedu a lehu větší bodové ztráty za nepřesné zaujetí poloh. To samé na dlouhodobém odložení. Má v tom holka ještě pořád trochu zmatek. Obrana byla v celkovém součtu 86bodů. Největší problém bylo méně intenzivní vyštěkání s pauzama a neklid při dohlídačkách. Při zadním doprovodu ne plná koncentrace na figuranta. Před pouštěním neklidy v zákusech.
Na to, že tam máme hodně věcí na dodělání. Myslím, že se nám podařilo předvést parádní výsledek!

Velký díky za všechny patří panu figurantovi, že nás v tom nenechal a na poslední chvíli nám pomohl. Všem čtyřem kladečům za jejich bezvadné našlapání stop a hlavně paní rozhodčí za její korektní a spravedlivé posouzení. A hlavně i všem účastníkům za jejich sporotvní vystupování a celkově fajn atmosféru celých zkoušek :-)
Já osobně bych velice ráda poděkovala Míše Pavlišákové za její pomoc na obranách!

KVĚTEN 2017

7. května 2017 v 9:21 Novinky

6.5.

V ZKO Tuchoraz se konali zkoušky z výkonu. Sebastian složil úspěšně zkoušku ZPS1 a Nany IPO2