VS pro MČR IPO-FH - Veselí nad Lužnicí

16. října 2017 v 10:23 |  Závody
Ve dnech 14.-15.10.2017 proběhla jedna z posledních výběrových soutěžích pro účast na MČR IPO-FH ve Veselí nad Lužnicí. Jelikož jsme to neměli až tak daleko, rozhodli jsme se jet až v sobotu ráno. Cesta byla příjemná a za necelou hodinku a půl jsme byli na místě. Přímo ve Veselí už bylo vše přehledně označeno.


Po ranní přejímce se v devět hodin konal nástup spojený s identifikací psů a losováním startovních čísel. Se Sebíkem jsem si vylosovali startovní číslo dvě, které nás doprovázelo při každém dalším losování. I vždy před losováním o pořadí stop v jednotlivých skupinách jsem si pokaždé vytáhla dvojku :-)

V deset hodin se začínalo sbírat první stopičky. V sobotu jsme odjížděli na louky, krásné, rozhlehlé terény. Stopařské počasí nám přálo, až do poloviny poslední stopy bylo příjemně pod mrakem, bez silnějšího větru a bez deště. Mi jsme byli v první skupině, druhou stopu. Začínaly jsme sbírat v půl jedenácté. Největích chyb se dopustil po lomech, kdy zvedal nos, a na některých lomek, které ověřoval. Stopy na lukách posuzoval pan rozhodčí Bc.Jiří Lasík. Dnešní stopa nám vynesla 86b.

Po velké dřině, přišla i zasloužená odměna v podobě výborného obídku, řízeček s bramborovým salátkem :-) Pak jsme chvili poseděli na cvičáku. Mi se Sebíkem jsme se jeli projet za město, kde se mohl v klidu vyvenčit a dali jsme si ještě jednu malou motivační stopičku. Na večer jsme měli v hotelu Trilobit společenský večer, kde jsem si dali něco dobrého k večeři i k pití a popovídali jsme si. Příjemně strávený večer.


Druhý den se opět v devět hodin konal nástup s identifikací psů. Dnešní stopy přijel posuzovat pan rozhodčí Jaroslav Petráček. Začínalo se sbírat opět v deset hodin.Tentokrát se však šlo na hlínu, resp. čerstvě zaseté osení... na těchto stopách jsem si losovala až ve druhé skupině. Stopičku jsme sbírali ve dvanáct hodin. Na dnešní stopě, neměl vyšší nos po lomech, měl moc pěkné předměty. Ale měl několik menších ověřeních v průběhu stopy. Bohužel i větší, hlavně na lomech. Velké ověřní opět na prvním ostrém lomu a po přëdmětu v oblouku. Za tuto stopu jsme dostali 80bodů.

Celkově jsme se umístili na 4.místě s celkovým součtem 166 bodů. Hlavně mě těší, že Sebík neudělal žádnou velkou chybu, díky které by jsme nedosáhli na bodobý limit zkoušky. Tudíž jsme si opět potvrdili, že tuto zkoušku umíme J a vybojovali i postup na MČR IPO-FH !!!

Tak a těď něco k organizačnímu týmu celého závodu. Opravdu sehraný organizační tým, který měl vše bezvadně připravené. Pojizdná kantýna na stopách, kde měli něco dobrého na zub ale i na zahřátí. Následně výborné obědy. Veškeré informace, zaváděci vozidlo, fotografka.. i toto všechno přispívá k pohodové atmosféře celého závodu... no prostě není co vytknout. Jen velké díky vám všem z Veselí nad Lužnicí !!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.